modelace a zpevnění prsou (mammaplastika)

Zákroky MUDr. Kučerová prsa

Během života se tvar a pevnost prsou přirozeně mění. K poklesu (ptóze) prsů dochází vlivem gravitace, přirozeného procesu stárnutí, těhotenství, kojení a v neposlední řadě též vlivem váhových či hormonálních výkyvů. Díky modelaci prsou je možné poprsí zpevnit a obnovit znovu jeho pěkný tvar.

Co předchází modelaci prsou?

Modelaci prsou na klinice SurGal Clinic vždy předchází osobní konzultace s paní doktorkou. Ta jako zkušený plastický chirurg zhodnotí, zda je pro pacientku modelace prsou vhodným zákrokem. V některých případech může být vhodné kombinovat modelaci s augmentací. Během předoperační konzultace se zvolí nejvhodnější operační postup. U malého poklesu prsů se provádí tzv. periareolární mammaplastika, kdy se výsledná jizva nachází kolem prsního dvorce. 

U rozsáhlejší mammaplastiky vede jizva kolem bradavky a směrem dolů do podprsní rýhy. V případě výrazného poklesu prsou je vhodná operace s klasickým typem řezu s jizvou ve tvaru obráceného „T“. Před operací pokleslých prsou je nutné provést vyšetření mamografem či ultrazvukem, důležité je také interní předoperační vyšetření, jež se provádí  přímo na klinice SurGal Clinic a je zahrnuto v ceně zákroku. Před operací je také nutné vysadit léky na krvácivost jako je např. Anopyrin a výrazně omezit kouření.

Princip operace pokleslých prsou (mastopexe)

Princip modelace prsů se podobá principu redukce prsů, avšak v případě modelace se redukuje pouze nadbytečná kůže, a nikoliv prsní tkáň, jako je tomu u zmenšení prsou. Zároveň dochází k posunu prsního dvorce směrem nahoru a provede se modelace prsní žlázy. Zákrok se provádí v celkové anestezii a trvá asi 2–2,5 hodiny. Výsledkem operace je obnovení pevného poprsí krásného tvaru.

Rekonvalescence po modelaci prsou

Po modelaci prsou se na hrudník přikládá elastické obinadlo, ve většině případů se do rány vkládají odsavné drény (redony), jež se většinou odstraňují před propuštěním pacientky do domácí péče. MUDr. Lucie Thomas Kučerová používá při modelaci prsou vstřebatelné stehy, pacientky se tedy nemusí dostavit k jejich extrakci. Velikost jizev závisí na zvolené operační metodě, kterou definuje stupeň ptózy, jejich hojení je u každé pacientky individuální. 

Po modelaci prsou je nutné nosit po dobu minimálně 4–6 týdnů speciální kompresní podprsenku pro podepření a zpevnění prsou. V prvních 2 týdnech od operace je doporučen klidový režim, po 6  týdnech od modelace prsou je možný návrat ke všem běžným aktivitám, vč. sportu. Velmi důležité je nezanedbat pooperační péči o jizvy, od 14. dne po operaci se provádějí tlakové masáže. První kontrola po propuštění do domácí péče probíhá jeden týden po operaci.

Typ zákroku

1–2denní hospitalizace

Anestezie

celková narkóza

Délka operace

2 — 2,5 hod

Stehy

vstřebatelné

Rekonvalescence

min. 2 týdny

Sport

min. po 6 týdnech

Cena

od 43 900 Kč

před a po