zvětšení prsou – augmentace

Zákroky MUDr. Kučerová prsa

Každá žena touží po krásném, pevném poprsí. Augmentace prsou je vůbec nejžádanějším zákrokem plastické chirurgie. Nejčastěji se provádí augmentace pomocí silikonových implantátů, které navíc mohou vyřešit i problém asymetrie či poklesu prsů. Alternativou ke zvětšení prsou silikonovými implantáty představuje augmentace prsou vlastním tukem. Jedná se o šetrný zákrok vhodný zejména pro mladší ženy. 

V rámci jedné autoaugmentace lze prsa zvětšit nejvýše o jednu velikost, přičemž aplikaci vlasthího tuku je možné vícekrát opakovat. U velmi štíhlých žen zpravidla není možné provést zvětšení prsou vlastním tukem, neboť tuk není odkud odebrat. MUDr. Lucie Thomas Kučerová, specialistka na zvětšení prsou v Brně, Vám během úvodní konzultace doporučí metodu augmentace prsou, která bude vhodná právě pro Vás.

Příprava na augmentaci prsou silikonovými implantáty

Plastika prsou vyžaduje dobrý zdravotní stav pacientky. Před augmentací je zapotřebí vysadit léky zvyšující krvácivost jako je Anopyrin a také výrazně omezit kouření. 

Užívání antikoncepce není před zvětšením prsou nutné přerušovat, těhotenství je však překážkou pro provedení zákroku. Velmi důležité je důkladné předoperační vyšetření, které provádíme přímo na naší klinice a je zahrnuto v ceně operace. Také je nutné před operací mamografické nebo ultrazvukové vyšetření prsou.

Zvětšení prsou silikonovými implantáty na SurGal Clinic v Brně

Zvětšení prsou silikonovými implantáty probíhá v celkové anestezii a trvá přibližně 1–1,5 hodiny vč.anestezie . Obvykle se doporučuje hospitalizace v délce 1–2 dnů. U augmentace prsou pomocí silikonových implantátů rozlišujeme vložení silikonového implantátu pod prsní žlázu, vložení implantátu pod prsní sval nebo metodou dual-plane, částečně pod sval a částečně pod žlázu. 

Paní doktorka volí způsob vložení implantátu podle velikosti a kvality prsní žlázy a také podle kvality kůže a podkoží. Řez může být umístěn v podprsní rýze, v podpaží nebo kolem bradavky. Prsní implantáty jsou plněny silikonovým gelem, přičemž na výběr jsou kulaté a anatomické (kapkovité) tvary. 

Paní doktorka Vám jako zkušený plastický chirurg během konzultace doporučí, který typ implantátů by byl vhodný právě pro Vás. Na brněnské klinice SurGal Clinic se používají nejmodernější implantáty na špičkové světové úrovni.

Zvětšení prsou vlastním tukem

Augmentace prsou vlastním tukem nejčastěji probíhá v celkové anestezii. Nejprve se odebere tuk v rámci běžné liposukce, následně se odebraný tuk odfiltruje a  a poté  se aplikuje do poprsí pacientky. Závěrem se místa aplikace zalepí sterilním krytím. Autoaugmentace prsou zpravidla trvá  2–2,5 hodiny.

Hojení po augmentaci prsou

Po augmentaci prsou pomocí silikonových implantátů se na hrudník přikládá elastické obinadlo a  v některých případech je též nutné do operačních ran vložit odsavné drény. Na klinice SurGal Clinic Brno se používají vstřebatelné stehy, aby se pacientky nemusely dostavovat k extrakci stehů. Pacientky rovněž obdrží speciální elastickou podprsenku a elastický pás, aby bylo zaručeno udržení správné pozice silikonových implantátů. Toto speciální kompresní prádlo je nutno nosit po dobu 4- 6 týdnů od operace, augmentace prsou. 

Hojení je u každé pacientky individuální, do 2 týdnů od operace se rány však obvykle u všech pacientek zahojí. Sport se během prvních 6 týdnů po augmentaci prsou nedoporučuje, následně je vhodné během dalších 2 měsíců sportovat výhradně s elastickou pevnou podprsenkou.

Také je potřeba se vyhnout silovému pohybu paží a napínání prsních svalů po dobu 6–8 týdnů od operace. V případě zvětšení prsou vlastním tukem se doba rekonvalescence výrazně zkracuje. První kontrola po propuštění do domácí péče probíhá první nebo druhý týden po operaci.

Typ zákroku

1‑denní hospitalizace

Anestezie

celková narkóza

Délka operace

1 — 1,5 hod

Stehy

vstřebatelné

Rekonvalescence

min. 2 týdny

Sport

min. po 6 týdnech

Cena

od 76 900 Kč

před a po

MUDr. Lucie Kučerová | před a po