zmenšení prsou – redukce prsou

Zákroky MUDr. Kučerová prsa

Vnímání krásy je individuální, a tak i ideální velikost prsou závisí na osobním vkusu každého z nás. Řada žen si nechává prsa zvětšit, pro některé jsou ale naopak příliš velká prsa obtěžující. Ženy s velkými prsy si často stěžují na bolesti páteře a ramen, u některých se setkáváme dokonce se skoliózou páteře zapříčiněnou asymetrií velkých prsů.

Redukce prsou může ženám výrazně zlepšit kvalitu života a pomoci jim získat zpět ztracené sebevědomí. MUDr. Lucie Thomas Kučerová je zkušená specialistka na zmenšení prsou. Jen na brněnské klinice Surgal Clinic pomohla již stovkám pacientek splnit si svůj sen o krásném hrudníku.

Jak se připravit na zmenšení prsou?

Redukci prsou mohou podstoupit pacient v celkově dobrém zdravotním stavu. Před operací je vhodné se vyhýbat možnostem nákazy virovým onemocněním, je také zapotřebí vysadit léky zvyšující krvácivost jako je např. Anopyrin a výrazně omezit kouření. Před zmenšením-redukcí prsou je nutné provést vyšetření mamografem či ultrazvukem, důležité je také interní předoperační vyšetření, jež se provádí přímo na klinice SurGal Clinic a je zahrnuto v ceně zákroku.

Plastická chirurgie Brno, klinika se specializací na redukci prsou

Cílem redukce prsou je zmenšení objemu prsou a případná korekce asymetrie prsů tak, aby poprsí znovu získalo krásný tvar a optimální velikost vzhledem ke konstituci těla. Zákrok probíhá v celkové anestezii. Během samotné operace prsou dochází k redukci prsní žlázy, podkožního tuku a kůže. Zároveň je potřeba zmenšit také prsní dvorec a posunout ho výše, někdy až o několik centimetrů. Redukce prsou trvá u paní doktorky zpravidla 2-3 hodiny.

V závěru operace se na hrudník přikládá elastické obinadlo a do rány se vkládají odsavné drény, jež se zpravidla odstraňují ještě během hospitalizace. Používá se vstřebatelný materiál, aby odpadla nutnost extrakce stehů. Velikost a tvar jizvy jsou dány operační technikou, nejčastěji se jizva po redukci prsou nachází v oblasti prsního dvorce a níže má tvar obráceného „T“.

Péče o poprsí po redukci prsou

Po redukci prsou doporučuje paní doktorka používání speciální elastické podprsenky po dobu nejméně 4-6 týdnů. Po 6 týdnech se elastická podprsenka vyměňuje za podprsenku s kosticemi, díky které dochází k masáži jizev v podprsní rýze a zároveň modelaci do požadovaného tvaru. Velký důraz je  kladen také na pooperační péči o jizvy.

Od 14. dne jsou doporučovány tzv. tlakové masáže, jež je dobré opakovat nejméně 5x denně. Jizvy se následně promazávají mastným krémem. Pacientky by měly přibližně 2 týdny po redukci prsou dodržovat klidový režim, po 5-6 týdnech je možný návrat ke každodenním aktivitám. První kontrola po propuštění do domácí péče probíhá jeden týden po operaci.

Typ zákroku

1-2denní hospitalizace

Anestezie

celková narkóza

Délka operace

2,5 – 3 hod

Stehy

vstřebatelné

Rekonvalescence

min. 2 týdny

Sport

min. po 6 týdnech

Cena

od 61 000 Kč

před a po