zmenšení prsou – redukce prsou

Zákroky MUDr. Kučerová prsa

Vnímání krásy je individuální, a tak i ideální velikost prsou závisí na osobním vkusu každého z nás. Řada žen si nechává prsa zvětšit, pro některé jsou ale naopak příliš velká prsa obtěžující. Ženy s velkými prsy si často stěžují na bolesti páteře a ramen, u některých se setkáváme dokonce se skoliózou páteře zapříčiněnou asymetrií velkých prsů. 

Redukce prsou může ženám výrazně zlepšit kvalitu života a pomoci jim získat zpět ztracené sebevědomí. MUDr. Lucie Thomas Kučerová je zkušená specialistka na zmenšení prsou. Jen na brněnské klinice Surgal Clinic pomohla již stovkám pacientek splnit si svůj sen o krásném hrudníku.

Jak se připravit na zmenšení prsou?

Redukci prsou mohou podstoupit pacient v celkově dobrém zdravotním stavu. Před operací je vhodné se vyhýbat možnostem nákazy virovým onemocněním, je také zapotřebí vysadit léky zvyšující krvácivost jako je např. Anopyrin a výrazně omezit kouření. Před zmenšením-redukcí prsou je nutné provést vyšetření mamografem či ultrazvukem, důležité je také interní předoperační vyšetření, jež se provádí přímo na klinice SurGal Clinic a je zahrnuto v ceně zákroku.

Plastická chirurgie Brno, klinika se specializací na redukci prsou

Cílem redukce prsou je zmenšení objemu prsou a případná korekce asymetrie prsů tak, aby poprsí znovu získalo krásný tvar a optimální velikost vzhledem ke konstituci těla. Zákrok probíhá v celkové anestezii. Během samotné operace prsou dochází k redukci prsní žlázy, podkožního tuku a kůže. Zároveň je potřeba zmenšit také prsní dvorec a posunout ho výše, někdy až o několik centimetrů. Redukce prsou trvá u paní doktorky zpravidla 2–3 hodiny. 

V závěru operace se na hrudník přikládá elastické obinadlo a do rány se vkládají odsavné drény, jež se zpravidla odstraňují ještě během hospitalizace. Používá se vstřebatelný materiál, aby odpadla nutnost extrakce stehů. Velikost a tvar jizvy jsou dány operační technikou, nejčastěji se jizva po redukci prsou nachází v oblasti prsního dvorce a níže má tvar obráceného „T“.

Péče o poprsí po redukci prsou

Po redukci prsou doporučuje paní doktorka používání speciální elastické podprsenky po dobu nejméně 4–6 týdnů. Po 6 týdnech se elastická podprsenka vyměňuje za podprsenku s kosticemi, díky které dochází k masáži jizev v podprsní rýze a zároveň modelaci do požadovaného tvaru. Velký důraz je  kladen také na pooperační péči o jizvy.

Od 14. dne jsou doporučovány tzv. tlakové masáže, jež je dobré opakovat nejméně 5x denně. Jizvy se následně promazávají mastným krémem. Pacientky by měly přibližně 2 týdny po redukci prsou dodržovat klidový režim, po 5–6 týdnech je možný návrat ke každodenním aktivitám. První kontrola po propuštění do domácí péče probíhá jeden týden po operaci.

Typ zákroku

1–2denní hospitalizace

Anestezie

celková narkóza

Délka operace

2,5 — 3 hod

Stehy

vstřebatelné

Rekonvalescence

min. 2 týdny

Sport

min. po 6 týdnech

Cena

od 61 000 Kč

před a po