plastika paží

Zákroky MUDr. Kučerová prsa

Redukce paží je zákrok vhodný pro pacienty, kteří trpí výrazným poklesem elasticity kůže v oblasti paží. Nejčastěji k povolení kůže dochází stárnutím kůže nebo vzniká následkem výrazného zhubnutí. Kůže postupem věku ztrácí na elasticitě ve všech oblastech těla. Obecně je elasticita kůže ovlivněna faktory jako jsou genetické dispozice nebo váhové výkyvy. Trpíte-li výrazně povolenou kůží paží, pak je jediným účinným řešením chirurgický zákrok, během něhož operatér odstraní nadbytečnou kůži a případně i nadbytečný tuk.

Jak se připravit na operaci ochablých paží?

Před zákrokem je nutné vysadit léky ředící krev jako je např. Anopyrin. Také je zapotřebí provést komplexní předoperační vyšetření, které Vám zajistíme přímo na naší klinice a je zahrnuto v ceně operace.

Operace plastiky paží

Plastická operace paží se obvykle provádí v celkové anestezii a trvá asi 1,5 — 2 hodiny. Po pečlivém zakreslení se odstraní přesně vyměřený nadbytek kůže a tuku a rána se následně sešije vstřebatelnými stehy. Na konci operace se na paže naloží elastická bandáž. 

Pro lepší pooperační výsledek se redukce paží může případně kombinovat s liposukcí.

Rekonvalescence po plastice paží

Po plastické operaci paží je  doporučena jednodenní hospitalizace. Pacienti by po plastice paží měli dodržovat klidový režim, je také vhodné co nejvíce omezit pohyb v ramenním a loketním kloubu. Již při ukončení hospitalizace se elastická bandáž vymění za vhodný typ kompresního prádla. Při nekomplikovaném hojení je možné se do 2–3 týdnů od operace vrátit k běžným aktivitám, sportování je vhodné po 6 týdnech od operace dle druhu sportu. První kontrola po propuštění do domácí péče probíhá jeden týden po operaci.

Typ zákroku

1‑denní hospitalizace

Anestezie

celková narkóza

Délka operace

1,5 — 2 hodiny

Stehy

vstřebatelné

Rekonvalescence

1 — 2 týdny

Sport

min. po 5 týdnech

Cena

od 47 900 Kč

před a po