odsátí podkožního tuku – liposukce

Zákroky MUDr. Kučerová prsa

Sportujete a dbáte na zdravý životní styl, a přesto se ale nemůžete zbavit nevzhledných tukových polštářů v určitých problémových partiích jako jsou stehna, boky nebo břicho? Pak se jako vhodná metoda nabízí liposukce. Tento oblíbený zákrok Vám zajistí bezpečné odstranění podkožního tuku a Vy se tak budete moci radovat z krásné siluety.

MUDr. Lucie Thomas Kučerová, Váš plastický chirurg v Brně, během své více než dvacetileté praxe pomohla mnoha pacientům získat vysněnou postavu.

Pro koho je vhodná liposukce a jak se na odsátí tuku připravit?

Odsátí tuku mohou podstoupit pacienti v dobrém zdravotním stavu. Liposukci nelze provádět jako všechny ostatní operace v období těhotenství. Před liposukcí je jako u každé operace nutné vysadit léky zvyšující krvácivost, například Anopyrin. Předoperační vyšetření Vám zajistíme přímo na naší klinice a je zahrnuto v ceně operace.

Plastická chirurgie Brno, Váš specialista pro šetrnou liposukci

Před samotným odsátím tuku si paní doktorka provede nákres příslušných partií, kde se bude tuk odsávat. Liposukce menšího rozsahu mohou být prováděny v lokální anestezii či analgosedaci ambulantně, odsátí většího rozsahu se pak obvykle provádí v celkové anestezii za jednodenní hospitalizace. V rámci jedné liposukce je možné odsát až 4 litrů tuku, v některých případech může být liposukce kombinována s dalšími operacemi. Rány jsou velmi malé a po zákroku téměř neviditelné. Ihned po zákroku se pacientovi oblékne speciální kompresní prádlo. Nemá-li pacient dostatečně elastickou kůži, pak je možné liposukci zkombinovat s vypnutím anebo odstraněním přebytečné kůže.

Pooperační péče pro dosažení dokonalého výsledku liposukce

Pokud se liposukce provádí ambulantně, je vhodné si vzhledem k působení anestetik dopředu zajistit odvoz domů. V případě výkonů v celkové anestezii je nutná jednodenní hospitalizace. Po chirurgickém odstranění podkožního tuku je třeba nepřetržitě nosit kompresní prádlo, aby bylo dosaženo optimálního estetického výsledku, a aby se snížila bolestivost a otoky. V prvních týdnech po liposukci by se pacienti měli vyhnout větší fyzické námaze. Ke sportu je možné se vrátit zpravidla za 4–6 týdnů dle rozsahu liposukce. Odstranění tukových buněk je trvalé, při případném nárůstu  tělesné hmotnosti je ovšem nutné počítat se současným zvětšením objemu tukových buněk i v odsáté oblasti. První kontrola po propuštění do domácí péče probíhá týden po operaci.

Typ zákroku

1–2denní hospitalizace

Anestezie

lokální nebo celková narkóza

Délka operace

1–3 hod  dle rozsahu odsávaných oblastí

Stehy

nevstřebatelné

Rekonvalescence

min. 2 týdny

Sport

po 4- 6 týdnech

Cena

dle odsávaných lokalit

před a po