plastika uší – otoplastika

Zákroky MUDr. Kučerová prsa

Cílem otoplastiky je korekce odstálých ušních boltců. Plastickou operací uší je možné vyřešit nejen lehké vrozené deformace ušních boltců, ale také deformace vzniklé následkem úrazu. Plastiku uší je možné provádět jednostranně i oboustranně. Během úvodní konzultace posoudí nález paní doktorka, která za svou dlouhodobou praxi odoperovala již více než tisíc boltců.

Příprava na otoplastiku

Před operací by pacienti měli přechodně vysadit léky zvyšující krvácivost jako je např. Anopyrin a dospělí pacienti vysadit nebo alespoň výrazně omezit kouření. Zákrok se provádí v lokální anestezii a paní doktorka odoperovala za svou dlouhodobou praxi již více než tisíc uší.

Předoperační vyšetření Vám bude zajištěno přímo na klinice a je zahrnuto v ceně operace.

Průběh plastiky uší v lokální anestezii

Chirurg během operace vytváří přirozený tvar a postavení boltců ve vztahu k obličeji. Řezy jsou vedeny na zadní straně boltce a jizvy bývají zcela nenápadné a hojí se obvykle velmi dobře. Na konci operace se pacientovi naloží na uši tzv. modelační fixace, která pomáhá udržet nový tvar boltců.

Pooperační péče po otoplastice

10–12. den po operaci ušních boltců je možné pacientovi odstranit z hlavy krytí a z boltců modelační fixaci. Následně je potřeba nosit po dobu 14 dní čelenku, na noc pak šátek po dobu 4 týdnů, aby bylo zajištěno optimální postavení nově zformovaných ušních boltců. Během prvních 4 týdnů od operace se nedoporučuje sportovat. 

Následně je nutné dobře pečovat o jizvy, denně používat dezinfekční mýdlo a promazávat jizvy mastným krémem. Do 3 týdnů od operace ušních boltců se pacient dostaví na pooperační kontrolu, kde bude též provedena fotodokumentace. Doba rekonvalescence je u každého pacienta individuální, po 4 týdnech od operace je výsledek otoplastiky zpravidla definitivní.

Po dobu jednoho roku se doporučuje chránit boltce před mrazem nebo naopak před přímým sluncem.

Typ zákroku

ambulantně

Anestezie

lokální

Délka operace

1 hod

Stehy

vstřebatelné

Rekonvalescence

9–11 dní krytí, poté 14 dní čelenka

Sport

min. po 3 týdnech

Cena

od 19 900 Kč

před a po