výplňové materiály pro korekci vrásek, modelace obličeje a rtů

Zákroky MUDr. Kučerová prsa

 

S přibývajícím věkem většina z nás začíná trpět známkami stárnutí: naše pleť je povadlá, pozorujeme čím dál více vrásek a působíme unaveně. Velmi dobrým a navíc i minimálně invazivním řešením je aplikace dermálních výplní. Nejpoužívanějším výplňovým materiálem je kyselina hyaluronová. Jedná se o látku, jež se v našem těle přirozeně vyskytuje, proto je toto ošetření velmi dobře snášeno. 

Aplikací kyseliny hyaluronové je možné docíllit omlazení a hydratace pleti. Injekční výplně se nejčastěji aplikují do oblasti nosoretních rýh či okolí rtů. Kyselinu hyaluronovou lze ovšem také využít k celkovému omlazení pleti a pozvednutí kontur obličeje. Tento typ výplně má ovšem i další využití: kyselinou hyaluronovou lze modelovat rty či bradu anebo též korigovat viditelné jizvy.

Konzultace před aplikací dermální výplně

MUDr. Lucie Thomas Kučerová, specialistka na aplikaci výplňových materiálů, před samotným ošetřením důkladně vyšetří stav pacientovy pleti a stanoví vhodný postup. Jako zkušená lékařka zohledňuje vedle přání klienta také individuální stavbu obličeje a stav pokožky a hloubky vrásek každého pacienta. Před aplikací výplňového materiálu musí být vyloučeno kožní onemocnění.

Ošetření vrásek na renomované klinice v Brně

Samotná aplikace dermálních výplní zabere jen několik minut. Jelikož se před samotnou aplikací nanáší na ošetřovanou oblast anestetický krém, je ošetření téměř bezbolestné. Dermální výplň se aplikuje tenkou jehličkou. Omlazující efekt je viditelný ihned, bezprostředně po zákroku může být ale ošetřovaná oblast lehce oteklá. Výsledný efekt se projeví okamžitě a vyzrává týden.

Krátkodobá omezení po aplikaci dermální výplně

Po aplikaci dermální výplně se doporučuje do druhého dne po ošetření omezit pohybovou aktivitu a neméně důležité je také omezit aktivitu mimických svalů. Nežádoucí jevy jako modřinky, drobné otoky či zarudnutí obvykle během jednoho dne odezní.

Odstranění vrásek Botulotoxinem

Botulotoxin se nejčastěji aplikuje do mimických svalů horní části obličeje. Typickými zónami vhodnými pro aplikaci botulotoxinu jsou čelo, oční okolí a prostor mezi obočím — glabela. Látka botulotoxin dočasně omezí svalovou aktivitu a tím se docílí snížení mimiky a tvorby nebo prohlubování vrásek. Efekt aplikace botulotoxinu je viditelný již do tří dnů od ošetření.
Výplňové materiály lze mezi sebou vzájemně kombinovat, oblíbeným kombinovaným ošetřením je právě aplikace kyseliny hyaluronové spolu s botulotoxinem.

Typ zákroku

ambulantně

Anestezie

krém

Délka operace

10 — 15 min

Stehy

žádné

Rekonvalescence

žádná

Sport

po 2 dnech

Cena

od 4 000 Kč

před a po