Zvětšení prsou - Augmentace

Snem většiny žen je krásné poprsí,které můžeme dosáhnout právě augmentací prsů silikonovými implantáty v indikovaných případech jako je změna velikosti prsů, asymetrie prsů,vyplnění povislých prázdných prsů

Augmentace prsů je jedním z nejčastěji požadovaných a prováděných plastických výkonů

Cílem předpokládané operace je zvětšení prsů vložením silikonového implantátu pod prsní žlázu nebo pod prsní sval. O tom,kam implantát vložíme rozhoduje velikost a kvalita prsní žlázy, tloušťka , kvalita kůže a podkoží.

Operace probíhá v celkové anestézii. Vložení implantátu se provádí řezem v kůži, který může být umístěný v podprsní rýze ,v podpaží nebo kolem bradavky. 

K dispozici jsou  implantáty plněné silikonovým gelem, užíváme dva druhy implantátů,buď kulaté implantáty nebo anatomické implantáty(tvaru kapky).

O tom, jaký implantát použijeme,jaká bude velikost implantátu a z jakého řezu provedeme augmentaci prsů ,se rozhodujeme při osobní konzultaci s pacientkou. 

Nabízíme implantáty několika značek,které patří k nejlepším na světovém trhu a  u nichž je tedy samozřejmostí ,že prošly náročnými kritérii zaměřenými na bezpečnost a kvalitu  (certifikát FDA) .

Před samotnou augmentací prsů musí žena  podstoupit mammologické  vyšetření- mamograf nebo ultrazvuk prsů a celkové předoperační vyšetření.

Augmentace prsů se provádí v celkové anestezii za hospitalizace,kterou doporučujeme v délce 1- 2 dní.Celkově operace vč. Anestezie trvá asi jeden a půl hodiny.

Po augmentaci prsů se do rány oboustranně v některých případech vkládá odsavný drén a na hrudník je přiloženo elastické obinadlo. Drény se ve většině případů odstraňují před propuštěním pacientky do domácí péče. K sešití ran používáme vstřebatelné stehy,které se neodstraňují.

Domů  pacientka po augmentaci prsů odchází ve speciální elastické podprsence a s elastickým pásem. Elastické prádlo má zásadní vliv na udržení silikonových implantátů ve správné pozici po augmentaci prsou.Elastické prádlo je nutné  nosit po dobu 6 týdnů.

Období rekonvalescence je individuální. Obecně prohojení rány trvá 3 týdny při nekomplikovaném hojení. Asi 6 týdnů se nedoporučuje sportovat a 2 měsíce pak jen s elastickou pevnou podprsenkou.

Činnosti, které vyžadují silové pohyby paží, a tím tedy i napínání prsních svalů je třeba po dobu 6-8 týdnů zcela vyloučit,zejména v těch případech ,kdy se silikonový implantát vkládá pod sval.

 


Před operací         Po operaci