plastika stehen

Zákroky MUDr. Kučerová prsa

Redukce převisů kůže v oblasti stehen, resp. modelace neboli lift stehen je vhodný v takovém případě, kdy na stehnech vlivem výrazné redukce hmotnosti či stárnutí došlo ke ztrátě elasticity kůže a vytvořily se tak nevzhledné kožní převisy. 

Redukce vnitřních stehen se často kombinuje s liposukcí, díky níž se stehna domodelují do ideální podoby, aby bylo dosaženo co nejlepšího estetického výsledku.

Příprava na modelaci stehen

Před zákrokem je nutné provést předoperační vyšetření, jež vám provedeme přímo na SurGal klinice a je již započítáno v ceně operace. Před operací také proběhne konzultace s anesteziologem, protože se modelace stehen provádí v celkové anestezii pod clonou antibiotik. Důležité je před operací vysadit léky zvyšující krvácivost jako je např. Anopyrin a omezit kouření. Samotná operace zpravidla trvá 2–3 hodiny.

Jak se modelují krásná stehna?

Řez je veden v oblasti třísel, v případě velkých převisů kůže se  pokračuje řezem podél vnitřní strany stehen, čímž se vytvoří jizva ve tvaru písmene T. Odstraní se přebytečná kůže včetně podkožního tuku a provede se lifting – vytažení kůže směrem vzhůru. Je-li vrstva podkožního tuku v okolí resekce nadměrná, kombinuje se zákrok s liposukcí. MUDr. Lucie Thomas Kučerová používá vstřebatelné stehy. Do operační rány kromě toho zpravidla vkládá odsavné drény, jež se odstraní před propuštěním pacienta do domácího ošetřování.

Rekonvalescence po redukci kožních převisů v oblasti stehen

Po redukci stehen nosí pacienti speciální elastické prádlo po dobu asi 4–6 týdnů dle rozsahu zákroku, a to 24 hodin denně. Pro dosažení optimálního výsledku operace doporučujeme důsledné nošení. Důležitý je klidový režim po dobu 2 týdnů, po 2–3 týdnech je pak při nekomplikovaném průběhu možné hojení ran považovat za ukončené. Je důležité si uvědomit, že jizvy vyzrávají 6–12 měsíců. První kontrola po propuštění do domácí péče probíhá jeden týden po operaci.

Typ zákroku

1‑denní hospitalizace

Anestezie

celková narkóza

Délka operace

2–3 hodiny

Stehy

vstřebatelné

Rekonvalescence

min. 2 týdny klidový režim a kompresní terapie po dobu 6 týdnů

Sport

4–6 týdnů

Cena

od 57 000 Kč