plastika břicha (abdominoplastika)

Zákroky MUDr. Kučerová prsa

 Kdo z nás by si nepřál mít pevné, ploché břicho. Zdaleka ne každému je ale dopřána postava ve tvaru přesýpacích hodin. Často také dochází k tomu, že přestože se pacientovi podaří významně snížit svou tělesnou hmotnost, břicho stále nemá ideální formu: redukce hmotnosti anebo těhotenství s sebou obvykle nese povolení-ztrátu elasticity kůže v oblasti břicha, včetně ochabnutí svalové vrstvy břicha.

Trpíte-li i Vy ochabnutím kůže břišní stěny a ztratila-li Vaše kůže dřívější elasticitu, pak je pro Vás abdominoplastika vhodným zákrokem.

Jak se připravit na abdominoplastiku?

Jako před každým jiným chirurgickým zákrokem je nutné i před abdominoplastikou absolvovat  předoperační vyšetření, která Vám  provedeme na naší klinice a je zahrnuto v ceně operace. Je rovněž nutné vysadit léky zvyšující krvácivost jako je Anopyrin a výrazně omezit kouření. 

Plastika břišní stěny v Brně

Plastika břišní stěny je prováděna v celkové anestezii, přičemž pacienti na klinice SurGal Clinic Brno obvykle zůstávají hospitalizováni po dobu 2 dnů. MUDr. Lucie Thomas Kučerová volí typ řezu individuálně dle rozsahu přebytku kůže v oblasti břicha. Přebytečná kůže se během abdominoplastiky zredukuje tak, aby byla kůže na břiše opět napjatá. Zároveň je též možné zpevnit i břišní svaly ve středové linii. V závěru operace se pak přiloží kompresní obvaz nebo pás. Abdominoplastika se může také kombinovat s liposukcí některých oblastí. Konkrétní operační postup s ohledem na Váš očekávaný výsledek s Vámi paní doktorka prodiskutuje během předoperační konzultace.

Rekonvalescence po plastice břicha

Rekonvalescence po abdominoplastice je u každého pacienta individuální. Po plastice břišní stěny je v každém případě nutné nosit po dobu 6  týdnů speciální kompresní prádlo nebo kompresní pás. Dále je potřeba na 6–8  týdnů vynechat sport a jakoukoliv větší tělesnou námahu. První kontrola po propuštění do domácí péče probíhá jeden týden po operaci. V předoperační i pooperační fázi je také vhodné  se vzdát nebo výrazně omezit kouření.

Typ zákroku

1–2denní hospitalizace

Anestezie

celková narkóza

Délka operace

1,5 — 2,5 hodiny

Stehy

stehy vstřebatelné, kolem pupku nevstřebatelné

Rekonvalescence

min. 2 týdny

Sport

min. po 6 týdnech

Cena

od 29 900 Kč

před a po