operace gynekomastie

Zákroky MUDr. Kučerová prsa

Operace gynekomastie je u mužů častým estetickým zákrokem. Působením hormonálních vlivů dochází u některých mužů k  nadměrnému vyvinutí prsní žlázy a nahromadění podkožního tuku.

Při operaci lze nadbytečný tuk odsát pomocí liposukce, velká prsní žláza se pak odstraňuje vynětím – exstirpací z řezů kolem pradavky, případně u větších velikostí prsních žláz i příčným řezem od bradavky do stran.

Předoperační konzultace na SurGal Clinic v Brně

Před operací gynekomastie je nutné provést vyšetření ultrazvukem, vhodné je také endokrinologické vyšetření. Během předoperační konzultace MUDr. Lucie Thomas Kučerová posoudí, zda je u pacienta potřeba pouze odstranit prsní žlázu, nebo zda je vhodné zákrok kombinovat s liposukcí. Předoperační vyšetření se provádí přímo na SurGal klinice a je zahrnuto v ceně operace.

Možnosti korekce prsou u mužů

Operace gynekomastie se provádí v celkové anestezii, z tohoto důvodu je vhodná jednodenní hospitalizace na klinice SurGal Clinic. Provádí-li se pouze liposukce bez odstranění prsní žlázy, pak je možné zákrok provést v místním znecitlivění dle velikosti rozsahu liposukce. Velikost výsledné jizvy závisí na míře zvětšení prsní žlázy. K sešití rány se používají vstřebatelné stehy.

Pooperační režim po operaci gynekomastie

Po operaci gynekomastie by pacienti měli dbát na dodržování klidového  režimu v délce cca 10-14 dní. Po dobu 6 týdnů je také nutné nosit elastickou vestu. Plná fyzická zátěž je možná za 4-6 týdnů od operace. První kontrola po propuštění do domácí péče probíhá jeden týden po operaci.

Typ zákroku

1-denní hospitalizace

Anestezie

celková narkóza

Délka operace

1-1,5 hodiny

Stehy

vstřebatelné

Rekonvalescence

klidový režim 1-2 týdny, kompresní prádlo 6 týdnů

Sport

po 3-4 týdnech

Cena

od 43 900 Kč

před a po

gynekomastie zmenseni prsou muzi