operace gynekomastie

Zákroky MUDr. Kučerová prsa

Operace gynekomastie je u mužů častým estetickým zákrokem. Působením hormonálních vlivů dochází u některých mužů k  nadměrnému vyvinutí prsní žlázy a nahromadění podkožního tuku.

Při operaci lze nadbytečný tuk odsát pomocí liposukce, velká prsní žláza se pak odstraňuje vynětím – exstirpací z řezů kolem pradavky, případně u větších velikostí prsních žláz i příčným řezem od bradavky do stran.

Předoperační konzultace na SurGal Clinic v Brně

Před operací gynekomastie je nutné provést vyšetření ultrazvukem, vhodné je také endokrinologické vyšetření. Během předoperační konzultace MUDr. Lucie Thomas Kučerová posoudí, zda je u pacienta potřeba pouze odstranit prsní žlázu, nebo zda je vhodné zákrok kombinovat s liposukcí. Předoperační vyšetření se provádí přímo na SurGal klinice a je zahrnuto v ceně operace.

Možnosti korekce prsou u mužů

Operace gynekomastie se provádí v celkové anestezii, z tohoto důvodu je vhodná jednodenní hospitalizace na klinice SurGal Clinic. Provádí-li se pouze liposukce bez odstranění prsní žlázy, pak je možné zákrok provést v místním znecitlivění dle velikosti rozsahu liposukce. Velikost výsledné jizvy závisí na míře zvětšení prsní žlázy. K sešití rány se používají vstřebatelné stehy.

Pooperační režim po operaci gynekomastie

Po operaci gynekomastie by pacienti měli dbát na dodržování klidového  režimu v délce cca 10–14 dní. Po dobu 6 týdnů je také nutné nosit elastickou vestu. Plná fyzická zátěž je možná za 4–6 týdnů od operace. První kontrola po propuštění do domácí péče probíhá jeden týden po operaci.

Typ zákroku

1‑denní hospitalizace

Anestezie

celková narkóza

Délka operace

1–1,5 hodiny

Stehy

vstřebatelné

Rekonvalescence

klidový režim 1–2 týdny, kompresní prádlo 6 týdnů

Sport

po 3–4 týdnech

Cena

od 43 900 Kč

před a po

gynekomastie zmenseni prsou muzi