korekce vpáčených bradavek

Zákroky MUDr. Kučerová prsa

Operace vpáčených bradavek se provádí u žen, jejichž bradavky jsou propadlé a nevyčnívají tedy nad prsní dvorec. Jedná se nejen o kosmetickou, ale i funkční vadu, jelikož vpáčené bradavky mohou znemožňovat kojení a i hygiena kůže v těchto místech může být obtížná.  Tato vada se může objevovat jak jednostranně, tak i oboustranně.

Před korekcí vpáčených bradavek

Korekci vpáčených bradavek nelze provádět v průběhu těhotenství ani během kojení. Zákrok se obvykle provádí v lokální anestezii, přičemž zpravidla nezabere více než 40 minut. Při zákroku se přeruší vazivové struktury v oblasti bradavky, v některých těžších případech této vady je nutné také přerušení mlékovodů. Z tohoto důvodu je vhodné plánovat korekci vpáčených bradavek až tehdy, když již není plánováno další těhotenství a kojení. Obecně při menších vadách lze korekci vpáčených bradavek pokládat za zákrok šetrný jak k bradavkám, tak k mlékovodům.

Hojení po operaci vpáčených bradavek

V prvních pooperačních dnech se doporučuje klidový režim, po týdnu se pak pacientka dostaví ke kontrole u lékaře. Přibližně za 7-10 dní po zákroku se vytahují stehy, přičemž po operaci zůstávají malé jizvy v oblasti prsního dvorce. Pacientky by měly po dobu přibližně 2 týdnů používat speciální silikonový či gázový chránič na bradavku.

Typ zákroku

ambulantně

Anestezie

lokální znecitlivění

Délka operace

20-40 min

Stehy

nevstřebatelné

Rekonvalescence

klidový režim několik dní

Sport

po 2-3 týdnech

Cena

od 20 000 Kč