Odstranění podkožního tuku - Liposukce

Liposukce je metoda, která redukuje objem tukových polštářů v určité partii těla s cílem zlepšit celkový tvar a siluetu lidské postavy. Rozsah výkonu je omezen ztrátou tělesných tekutin a krve. Odstranění tukových buněk je trvalé, přesto při nárůstu celkové tělesné hmotnosti lze pozorovat i zvětšení objemu v operované krajině. Není-li elasticita kůže dostatečná, je možné liposukci kombinovat s dalším zákrokem - vypnutím nebo redukcí kůže (např. vnitřní stehna a kůže břicha).

Po zákroku je třeba nosit několik týdnů den i noc v závislosti na charakteru zákroku kompresní prádlo, tak aby se kůže přizpůsobila novému tvaru operované oblasti a snížil se otok a bolestivost. Následná péče o jizvy operované krajiny - masáže jizev, lokální terapie.

Během prvních 3-4 týdnů je potřeba se vyhnout větší tělesné námaze. Asi 2 měsíce neprovozovat sport.(Tato doba se může měnit v závislosti na charakteru zákroku.) Provádí-li se výkon ambulantně pak přechodná omezení schopnosti řízení motorových vozidel v důsledku použití analgetik a lokálních anestetik.

Doba pobytu na klinice v závislosti na charakteru a rozsahu výkonu je většinou 1 den.